1 Apartman, 10 Oda ve 10 Farklı Hayat: 10/1

bogdan-girbovan-11

1 apartman, 10 özdeş oda ve 10 farklı hayat… Aynı apartmanda yaşayan insanların birbirinden farklı ve bir o kadar ortak olan hayatlarının hikayesi 10/1. Romanyalı belgesel fotoğrafçısı Bogdan Gîrbovan soğuk komünist rüzgarının hala hissedildiği Doğu Bükreş’ten ilginç bir çalışmayla karşılıyor bizleri.

bogdan-girbovan-1

Romanya’da, komünist dönemde inşa edilen 70.000 konuttan birine, o konutta yaşayan insanların farklı hayat hikayelerine dokunan fotoğraflara imza atıyor Bogdan Gîrbovan; 10/1 ismini verdiği projesiyle 10 katlı bir apartmanın özdeş odalarında, içlerinde farklı hayatların yaşandığı bu insan öykülerini deklanşöre dokunarak okunabilir bir hale getirmiş. Her bir odanın iç karakteristiğini, tasarımını ve binanın ruhunu içinde yaşayan insanların yaşamlarıyla harmanlayan Bogdan, Bükreş insanının yaşayışını gözler önüne seriyor adeta.

1.Kat

bogdan-girbovan-2

2.Kat

bogdan-girbovan-3

3.Kat

bogdan-girbovan-4

4.Kat

bogdan-girbovan-5

5.Kat

bogdan-girbovan-6

6.Kat

bogdan-girbovan-7

7.Kat

bogdan-girbovan-8

8.Kat

bogdan-girbovan-9

9.Kat

bogdan-girbovan-10

10.Kat

bogdan-girbovan-11

Kaynak: http://girbovan.ro/10pe1-2008/

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Çocukların Sokakları Kapak
Çocukların Sokakları

Fransız sokak sanatçısı  Seth Globepainter soğuk ve ruhsuz binaların duvarlarını sanat eserlerine dönüştürüyor. Meksika’ dan Çine uzanan sokaklarda, çocukların mutluluklarını...

Kapat