11 Yaşında Bestelediği Opera Viyana’da Sahnelenecek!

Klasik müziğe gönül veren en genç sanatçılardan biri olan İngiltere doğumlu Alma Deutscher, henüz 11 yaşında ve bestelediği opera önümüzdeki ay Viyana’da sahnelenecek.

Beş yıldır beste yapan Alma Deutscher, usta şekilde piyano ve keman çalıyor. Henüz 11 yaşında olmasına rağmen yeteneği ve müziğe olan ilgisi onu dinleyenleri büyülüyor. ‘Cindrella’ adını taşıyan opera bestesinde, genç bir besteciyle notalar arasında sevgilisinin izini süren bir şairin hikayesini anlatıyor.

Genç sanatçı Alma Deutscher, Viyana’da sahnelenecek operası hakkında “burası opera sahnelemek için harika bir yer. Mozart gibi ünlü besteciler bestelerini dünyaya buradan duyurdu.” açıklamasında bulundu.

Deutscher’in bir sonraki hedefi ise piyano konçertosu ve senfoni bestelemek. Ayrıca bir kitap yazmak isteyen genç sanatçı, film müziklerini kendisinin yapacağı bir de film çekmek istiyor.

alma-2

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tarihi Likya Yolunda Çöl, Orman, Deniz Üçlemesi: Patara Antik Kenti

Akdeniz’in en güzel yerleşim yerlerinden biri olan küçük bir tatil köyü Patara. Kaş’ı geçtikten 40 kilometre sonra saklanmış bir antik...

Kapat