15 Yaşındaki Genç Yazar İkinci Kitabını Çıkardı!

15 yaşındaki yazar Begüm Uysal, fantastik-kurgu dalındaki ikinci kitabı ‘Ölüme Açılan Kapı’yı okuyucuyla buluşturuyor.

J.K. Rowling’i örnek alan genç yazar, fantastik-kurgu türünde kaleme aldığı seri ‘Melezlerin Sonuncusu’nun ilk iki kitabını henüz 11 yaşındayken tamamladı. 5 kitaplık bir seri hazırlamak isteyen yazar Begüm Uysal, bir yandan da İstanbul Erkek Lisesi’ndeki eğitim hayatına devam ediyor.

Üçüncü kitabı üzerindeki çalışmalarını sürdüren yazar, ‘Ölüme Açılan Kapı’ adlı yeni kitabını geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkardı. Uysal, kitap yazma fikrinin doğuşu ve planları hakkında şu açıklamalarda bulundu: ”İlk kitap yazma fikri çok ilginç bir şekilde çıktı. Dışarıda yemek yiyordum. Yanımda olan kitabı bitirmiştim ve sıkılmıştım. Yapacak bir işim yoktu, bir anda yazmaya başladım. Sonra devamı geldi. İlk kitap 3 ayda bitti. 6. sınıfa geçtiğim yaz tatilinde bitirdim. Tabii düzenlemeleri, basımı ve yayınevi bulma işleri nedeniyle 8. sınıfın kasım ayını buldu. İkinci kitaba geçmeden önce ‘Biraz bekle’ dediler ama bekleyemedim. Sonra onu da yazdım. O da 6. sınıfın mart ayında bitmişti. Şimdi 3. kitabın üzerinde çalışıyorum. 5 kitaplık bir seri oluşturmak istiyorum. Kafamda şimdilik öyle tasarladım. Fantastik-kurgu üzerinden gidiyorum. Okuyanların yorumlarına göre olaylar hızlı ilerliyormuş. Bence bu yani sıkmaması gayet iyi bir şey. İlk kitapla karakterler genelde aynı ama eksilenler ve yeni gelenler oluyor. Onun dışında ikinci kitapta ana kadroya girmeye aday yeni karakterler geliyor.”

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Nazilerden Kurtarılan ‘Picasso’ Tablosu Açık Artırmada Satıldı!

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso'nun 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin el koyduğu 'Oturan Kadın, Mavi Elbise' (Femme assise, robe bleue)...

Kapat