16. Beyrut Uluslararası Film Festivali Başladı!

beyrut-festival

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Beyrut Uluslararası Film Festivali başladı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlenen festivalde 31’i kısa 76 film yer alıyor. Açılışını Amerikalı yönetmen Tate Taylor’ın kısa filmi ‘The Girls On the Train’ ile yapan festivalde filmler; en iyi kısa film, en iyi müzik, en iyi belgesel, en iyi belgesel yönetmeni ve jüri özel ödülü kazanmak için yarışacak. Değerlendirme yapacak jüride ise Lübnanlı oyuncu ve yönetmen Carlos Şahin’in yanı sıra, Lübnanlı iletişimci Nada Domani ve gazeteci eleştirmen  Pierre Ebi Saab yer alacak.

Festivalde Türk yönetmenlerin kısa filmleri de izleyicinin beğenisine sunulacak. Savaş ve mülteci çocuk, kadına şiddet gibi insani konuların işlendiği festivalde, Meral Uslu’nun Maria Mok ile beraber yönettiği ‘Mission in Beirut’, Yakup Tekintangaç’ın ‘Azad’, Gündüz Sevdi’nin ‘Sıradaki’ve Kerem Tekoğlu’nun ‘Hungry’ adlı kısa filmlerinin gösterimi yapılacak.

Festival 13 Ekim’de  Andrew Rossi’nin ‘The First Monday In May’ adlı filminin gösterimiyle son bulacak.

 

the-first-monday-in-may

azad-yeni

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
terkedilmiş-yerler1
En Güzel Terk Edilmiş Yerler

Deniz altındaki dev heykellerden doğanın kontrolüne esir düşmüş gemiler, kullanımdan vazgeçilmiş lunaparklardan çöl kumuna gömülmüş evlere kadar oldukça ilginç ve...

Kapat