16. Frankfurt Türk Film Festivali 30 Ekim’de Başlıyor!

Bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan ‘Frankfurt Türk Film Festivali- Altın Elma 2016’ 30 Ekim’de Frankfurt’ta başlıyor.

‘Emek Dünyası’ temasıyla belgesel ve kısa filmleri içeren 50 film, Frankfurt Türk Film Festivali dahilinde izleyici ile buluşacak. Sosyal sorumluluk amacıyla Frankfurt’un en büyük hapishanesinde ve  gençlere Türk sinemasını tanıtmak amacıyla lise dengi bir okulda film gösterimleri yapılacak.

Frankfurt’un yanı sıra bir kaç şehirde daha gösterimi yapılacak filmlerle Türk sinemasını daha geniş kitlelere ulaştırma hedefi taşıyan festivalde, oyuncu Murat Soydan, Talat Bulut ve Güngör Bayrak’a ‘Onur Ödülü’ verilecek.

40 gösterimle 50 filmin izleneceği festivalde ‘Abluka’, ‘Çırak’, ‘Kalandar Soğuğu’, ‘Kar Korsanları’, ‘Merdiven Baba’, ‘Misafir’, ‘Saklı’, ‘Sarmaşık’, ‘Toz Bezi’ ve ‘Yarım’ filmleri ‘En İyi Film Ödülü’ için; ‘Abluka’, ‘Kalandar Soğuğu’, ‘Kar Korsanları’, ‘Sarmaşık’ ve ‘Yarım’ filmleri ise ‘En İyi Senaryo Ödülü’ için yarışacak.

Başkanlığını eski bakanlardan Yüksel Yalova’nın yaptığı jüride Hale Soygazi, İsmail Güneş, Özgür Şeyben, Oya Doğan, Banu Özdemir ve Nurdan Sever yer alacak.

30 Ekim’de düzenlenecek festivalde ‘Vefa Ödülü’ ise Zeki Alasya anısına verilecek.

film-festival-altin-elma

film-festival-altin-elma-2

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tanrı’nın Dünyayı Anlatma Şekli Olarak Müzik

 Kainatın her bir parçası özenle inşa edilirken, bir dizi güzellik de onunla beraber düşünülmüş olsa gerek. Dünyayı bu sonsuz nimetlerle...

Kapat