17. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nin Kazananları Açıklandı!

2016-2017 tiyatro sezonunda sahnelen oyunların ‘Halk Jürisi’ tarafından seyredilmesi ve değerlendirilmesi sonucu bu yıl 17’ncisi düzenlenen  Direklerarası Seyirci Ödülleri’nin kazananları belirlendi.

Performans, tasarım ve yapımlar kategorilerinde dağıtılan ödüller, 19 Nisan’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

İşte 17. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nin Kazananları:

  • En İyi Koreografi Koreografi: Melek Yel, Kanlı Düğün, Versus Tiyatro
  • En İyi Özgün Tiyatro Müziği: Çağrı Beklen, Oyun Atölyesi
  • En İyi Efekt Tasarımı: Erhan Aşar, Karıncalar _ Bir Savaş Vardı, İBB Şehir Tiyatroları
  • En İyi Işık Tasarımı: Önder Arık, Coriolanus, İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • En İyi Kostüm Tasarımı: Hilal Polat, Kel Şarkıcı,Taşra Kabare
  • En İyi Sahne Tasarımı: Behlüldane Tor, Huzur, İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • En İyi Umut Veren Genç Kadın Oyuncu: Begüm Gülsoy, İki Efendinin Uşağı Alaturka, Mahallenin Gençleri
  • En İyi Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Berker Güven, Yen, Craft Tiyatro
  • En İyi Umut Veren Yeni Tiyatro Grubu: Sahne Altı, Romeo ve Juliet’in Tarifsiz Hikayesi
  • En İyi Küçük Salon Kadın Oyuncu: Merve Dizdar, Yutmak, Craft Tiyatro
  • En İyi Küçük Salon Erkek Oyuncu: Serdar Yeğin, Ebedi Barış, Entropi Sahne
  • Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Komedi Kadın Oyuncu: Demet Evgar, 39 Basamak, Müşterek
  • Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu: Anıl Çelik, Hey Mexico, Tiyatro 21
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Sanem Öge, Enayi, Ya Da Tiyatro
  • En İyi Yardımcı Yardımcı Erkek Oyuncu: Doğan Akdoğan, Vanya, Sonya, Maşa ve Spike, Tiyatro Pera
  • En İyi Kadın Oyuncu: Nergis Öztürk, Akciğer, Tiyatro.İN
  • En İyi Erkek Oyuncu:Celal Kadri Kınoğlu, Giydirici, İstanbul Devlet Tiyatrosu
  • En İyi Komedi Ensemble: İki Efendinin Uşağı Alaturka, Mahallenin Gençleri
  • En İyi Ensemble: Joko’nun Doğum Günü, Yolcu Tiyatro
  • En İyi Özgün Yeni Oyun: Yaşlı Çocuk, GalataPerform
  • En İyi Özgün Yeni Oyun: Ev’vel Zaman, Gülce Uğurlu
  • En İyi Yenilikçi Tiyatro: Şatonun Altında, Fiziksel Tiyatro Araştırmaları
  • En İyi Oyun Yazarı: Hakan Tabakan, Mağrur Fil Ölüleri, Semaver Kumpanya
  • En İyi Yönetmen: Nurkan Erpulat, Gülünç Karanlık, Bakırköy Belediye Tiyatroları
  • En İyi Tek Kişilik Prodüksiyon: Aşiyan, Ezop Sahne
  • En İyi Müzikal – Müzikli Oyun: Hedwig ve Angry Inch, Kazan Dairesi
  • Sürekli Mükemmeliyet: Tilbe Saran
  • En İyi Prodüksiyon: Gülünç Karanlık, Bakırköy Belediye Tiyatroları

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Reha Erdem’in “Koca Dünya” Filmi Jüri Özel Ödülü’nü Kazandı!

Bu yıl 73'üncüsü düzenlenen Venedik Film Festivali'nde Türkiye'nin önemli yönetmenlerinden Reha Erdem'in "Koca Dünya" filmi Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Senaristliğini ve...

Kapat