2015 Festivalleri

Grauzone Festival – Amsterdam, Hollanda

30-31 Ocak 2015 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan festival, yılın ilk festivali olma özelliğini taşıyor. Şu ana kadar açıklanan isimler: Trust, Mick Harvey, Fal, Camera, The oscillation, Rude 66, Agent Side Grinder.

1

 SXSW – Austin, Texas, ABD

17-22 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen festivalin diğer müzik festivallerinden farklı bir yapısı var. Müzik severler, konserlerin yanı sıra bir hafta boyunca müzik endüstrisinden bir çok önemli ismin konuşmacı olduğu panellere, konferanslara ve aktivitelere katılabilecekler.

Açıklanan isimler: Courney Barnett, Moon Duo, Mew, Twin Peaks, Twilight Sad, East India Youth, Gang of Four, King Tuff, Twin Shadow, Surfer Blood.

2

 Annie Mac Presents : Lost & Found – Malta

3-5 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan festivalde BBC Radio 1’in en ünlü DJ’leirnden olan Aniie Mac olacak. İngiltere elektronik müzik dünyasının en tanınmış isimlerinden biri olan Aniie Mac’in katılacağı ve bu sene ilki düzenlenecek olan festival için detayları merakla bekliyoruz.

Şu ana kadar açıklanan isimler: Annie Mac, Carl Craig, Duke Dumont, Tiga, Eats Everything, Green Velvet, Skream, Monki.

3

 The Great Escape – Brighton, İngiltere

14-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen festival yapısı gereği SXSW’e benzetiliyor. Tüm şehre yayılan aktiviteler, müzik endüstrisiyle ilgili yapılan paneller ve konferanslar festivali diğerlerinden ayırıyor. Festival programı henüz açıklanmadı.

4

 Snowbombing 2015 – Mayrhofen- Avusturya

6-11 Nisan tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan festival sadece ortamını görmek için bile gidilebilecek güzellikte. Elektronik müziğin sıkı isimlerini karlar içinde dinlemenin keyfi bir başka olsa gerek. Açıklanan isimler: Rudimental, Skrillex, Basement Jaxx, Carl Cox, Fatboy Slim.

5

Natjazz 2015 – Bergen, Norveç

28 Mayıs- 6 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek festival için açıklanan isimler: Emilie Nicolas, Kari Bremnes, Arild Andersen Sextet, Marc Ribot.

6

Primavera Sound – Barcelona, İspanya

Festival, 28-30 Mayıs 2015 tarihlerinde Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Barcelona’da gerçekleşecek. Açıklanan isimler:  Strokes, Ride.

7

 Beaches Brew – Marina Di Ravenna, İtalya

2 Amerikalı caz eleştirmeni ve prodüktör Bob Rusch tarafından düzenlenen festival, 5 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek. Detaylar  henüz açıklanmadı.

8

 Amsterdan Open Air – Amterdam-Hollanda

6-7 Haziran 2015 tarihlerinde elektronik müzik severler için konum olarak şahane bir yerde olan Amterdam’ın merkezinde yer alan Gaasperpark’ta “a collaboration of friends” sloganıyla düzenleniyor. İsimler henüz açıklanmadı.

9

 Glastonybury Festival – Somerset, İngiltere

Kırkı aşkın yıldır çeşitli aralıklarla gerçekleşen festival, bu sene 24-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Açıklanan isimler: Lionel Richie.

10

Fuji Rock Festival – Nigata, Japonya

24-26 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek festival için henüz detaylar açıklanmadı.

11

Roskilde Festival – Zealand, Danimarka

1971’den bu yana gerçekleşen Bob Dylan, Lou Reed, Ray Charles gibi önemli isimlerin olduğu festival, bu sene 27 Haziran – 4 Temmuz 2015 tarihlerinde gerçekleşecek. Açıklanan isimler: Mew, Pharell Williams, Muse, St Vincent, War on Drugs, Talest Man on Earth, Lam of Goat, Nils Frahm, Deafheaven.

 12

Riverboat Jazz Festival – Silkeborg, Danimarka

24-28 Haziran 2015 tarihlerinde caz odaklı bir programla düzenlenen festivalle caza doyacaksınız.

Açıklanan isimler; Eben Just Trio, Liane Carroll Trio, Louis Prima Forever, Joscho Stephab Trio.

13

 2000 Trees – Upcote Farm, İngiltere

Altı arkadaşın diğer festivallere para harcamaktan sıkılıp, “hadi festival yapalım” diye yola çıktığı bu macerada yalnızca İngiltere’den gruplar sahne alıyor. Festival 9-11 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Detaylar açıklanmadı.

14Nass 2015- Somerset, İngiltere

10-12 Temmuz 2015 gerçekleşecek festivalde kaykay, bisiklet ve müzik bir araya geliyor. Açıklanan isimler: Enter Shikari, Roni Size Reprazent, Daktyl, DC Breaks, Kurupt FM, Low Steppa.

15

OFF Festival , Katowice, Polonya

7-9 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleşecek festivalde rock, indie, black metal, neo folk, shoegaze adına bir çok ünlü ve deneysel grubu dinleme fırsatı edinebilirsiniz.

16

 Dour Festival , Dour, Belçika

15-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek festivalde sahne alacak sanatçılar belli değil.

17

 Twineood Festival- Clapham, İngiltere

29- 31 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan festivalin açıklanan isimleri şu şekilde: Si Cranstaon, Overtures, Anita Harris, Revolutionaries Big Band, Benoit Viellefon & His Orchestra, Electric Swin Circus, Robyn Bennet & Bang Bang.

18

Oya Festival – Oslo, Norveç

Norveç’in en büyük festivallerinden biri olan Oya Festival, 11-15 Ağustos  tarihlerinde gerçekleşecek. Açıklanan isimler: Flying Lotus, Future Island, Run the Jewels, Ida Jendhus, Thea Hjelmand, Torgier Waldemar, Fay Wildhagen.


oya-001

Lollapalooza Berlin – Berlin, Almanya

Yıllardır muhteşem organizasyonlarına şahit olduğumuz Lollapalooza Festivali, tarihinde ilk kez 12-13 Eylül tarihlerinde Avrupa’da gerçekleşecek.

19

Kaynak: http://babylon.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Türkiye’nin Son Dönemlerini Anlamak İçin İstiklal Caddesinde Bir Yürüyüş Yapmak

Bundan 6-7 sene önceye kadar Beyoğlu'nun, İstiklal Caddesinin, Cihangir'in müdavimlerindendim. İnsan çeşitliliği, nostaljik havası, ilginç kalabalığı, keyifli mekanları bunun en...

Kapat