2017 Man Booker Uluslararası Ödülü David Grossman’ın Oldu!

Bu yılki Man Booker Uluslararası Ödülü’ne ‘A Horse Walks İnto A Bar’ (Bara Giren At) adlı romanıyla İsrailli yazar David Grossman layık görüldü.

Edebiyat dünyasının en prestijli ödüllerinden Man Booker Uluslararası Ödülü, 63 yaşındaki İsrailli yazar David Grossman’ın oldu. Grossman, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen törenle 2017 Man Booker Uluslararası Ödülü’ne kavuştu.

Yalnızca İngilizce yazılan ya da İngilizceye çevirisi yapılan eserlere verilen ödül, bu yıl A Horse Walks İnto A Bar adlı romanıyla David Grossman’a layık görülürken Grossman ve eserin çevirmeni Jessica Cohen, 50 bin sterlin (222 bin TL) para ödülünün de sahibi oldu.

Savaş karşıtı görüşleriyle tanınan David Grossman, A Horse Walks İnto A Bar adlı kitabında İsrail’in küçük bir kasabasında yaşayan çok hassas ve yaratıcı bir genç olan Dovale’ın komedyen olarak sahneye çıkışını ve kendi içinde yaşadığı çelişkileri anlatıyor.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dans Et, Dans Et Yoksa Yok Olup Gideceğiz

‘Elbette ki size söyleyecek söz bırakmayan durumlar vardır. Yapabileceğiniz tek şey söyleyeceklerinizi hissetmektir. Sözcükler bir şeyleri harekete geçirmek karşısında kifayetsiz...

Kapat