“4. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması” Başvuruları Başladı!

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan “Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması” nın başvuruları başladı.

İBB, MSGSÜ ve İFSAK iş birliğiyle yapılan “4. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması” nın bu yıl ki teması ‘Barış Kenti İstanbul’ olarak belirlendi. Başvuruları başlayan yarışmaya, sayısal-dijital renkli ve siyah-beyaz fotoğraflarla katılım yapılabilecek.

Katılımcıların en fazla 4 fotoğrafla başvuru yapabilecekleri yarışmada; birinciye 8 bin, ikinciye 6 bin 500 ve üçüncüye 5 bin TL para ödülü verilecek. İBB, MSGSÜ ve İFSAK özel ödülü kazanan 12 fotoğrafa bin beş yüzer ve satın alınan 80 fotoğrafa ise 250 TL para ödülü verilecek.

İstanbul’un bin bir farklı halinin, objektiflerdeki yansımasına ev sahipliği yapacak yarışmanın jürisinde ise;MSGSÜ Öğretim Görevlisi Kamil Fırat, MSGSÜ Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihal Kafalı, İBB temsilcisi Ömer Altan, kreatif danışman Şevket Dedelioğlu, İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Tanju Akleman, fotoğraf sanatçısı Cengiz Karlıova ve  fotoğraf sanatçısı İsa Çelik yer alacak.

Son başvuru tarihi 25 Kasım olan yarışmanın sonuçları ise 9 Aralık’ta açıklanacak.

ist2

ist-kapak

177014-21

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
‘Köpeklerin İsyan Günü’ Ocak Ayı Boyunca İzleyiciyle Buluşuyor!

Uluslararası alanda övgü toplayan Platform'un ilk yapımı, São Luiz Teatro Municipal ile İstanbul Tiyatro Festivali'nin ortak çalışması olan oyun 'Köpeklerin İsyan...

Kapat