Bülent Ortaçgill’den Konser DVD’si!

Bülent Ortaçgil ilk kez bir konser DVD’si ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Albümde Ortaçgil’e vokalleriyle Birsen Tezer eşlik ediyor.

Evrensel’de yer alan habere göre, Bülent Ortaçgil ilk kez bir konser DVD’si ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Ancak bu DVD sadece bir konser kaydı değil arşivlik bir çalışma olarak özel ilgiyi hak ediyor. Tanıtım toplantısında buluştuğumuz büyük kent ozanı, ilk DVD macerasının detaylarını aktarmanın yanısıra eskimeyen şarkılarının “sırrını”, yeni şarkı yazma dertlerini paylaştı.

Ada Müzik’ten yayınlanan 2 CD ve 2 DVD’den oluşan özel sette 2012 yılında Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen ‘Senfonik Ortaçgil’ konserinin yanı sıra sahne arkası ve röportajları, Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden seçmeler, “Mavi Kuş”un ilk kez yayınlanacak canlı performans görüntüleri ve sanatçının tüm video klipleri yer alıyor.

Konserde, Ortaçgil’e orkestra şefi İbrahim Yazıcı yönetiminde 26 kişilik dev yaylı grubu ile usta müzisyenler; Erkan Oğur, Baki Duyarlar, Cem Aksel, Gürol Ağırbaş, Birol Ağırbaş, Barlas Tan Özemek enstrümanlarıyla Birsen Tezer ise vokali ile eşlik ediyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bazı Şeylerin Yaşta Değil Başta Olduğu Gerçeği

Özellikle bu son günlerde art arda insanlığımızı sorgulatacak bir çok olay yaşadık. Konuşarak anlaşabilme yeteneği olan biz insanlar, birbirimizle yetinmeyip derdini...

Kapat