7 Yaşındaki Zeki Çocuk Sanat Dünyasının Nefesini Kesiyor

aelita-andre

Avustralyalı Sanatçı Aelita Andre resim yapmaya başladığında sadece 9 aylıktı. Şimdi 7 yaşında ve onun bu dikkat çeken çalışmaları New York’ta sergileniyor ve halk ve sanat eleştirmenlerinin oluşturduğu inanılmaz bir kitleyi çekiyor. Küçük yaşına rağmen, New York Times, BBC, ABC, The Atlantic ve hatta TIME dergisi bile  “4 yaşındaki bu kız bir sonraki Picasso mu?” başlığı ile ondan bahsetti.

Eserleri şimdiden binlerce dolara tüm dünyada satılmaya başladı ve bu popülerlik sanat dünyasında çarpıcı bir etki yaptı.

Ebeveynleri Nikka Kalashnikova ve Michael Andrede kızları gibi sanatçı. Birisi müzisyen diğeri de film yapımcısı. Ama şimdi onlar için önemli olan tek şey kızlarının sahip olduğu bu eşsiz sanat yeteneği.

Tüm bu küresel ilginiden habersiz olan Aelita, tüm vaktini boya yaptığı stüdyoda gözlerden uzak geçirmeyi tercih ediyor. Boyamalarını, nerede kendisini daha rahat hissediyorsa ve içindeki yaratıcıyı sanıyı nerede ortaya çıkarabiliyorsa orada yapmayı tercih ediyor.

 

Hong Kong Dragon Dance 2009

hong-kong-dragon-dance

Sun Flares and Pegasus 2009

sun-flares-and-pegasus

Eagle 2008

eagle-2008

Night Dance of Fluttering Butterflies

night-dance-butterflies

Mystery Sound Paintings of the Cosmos

mystery-sound

Aelita Andre

 

Kaynak : sobadsogood

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
nerden_geldik_buraya_006
Merak eden, araştıran, paylaşan herkes için SALT Ulus

Güncel sanat, mimarlık, tasarım, tarih, ekonomi ve sosyal çalışmalar alanında faaliyet gösteren, Türkiye’nin en önemli kültür ve sanat kurumlarından biri...

Kapat