9. Kadıköy Kitap Günleri Başlıyor!

Bu yıl 9’uncu kez düzenlenecek Kadıköy Kitap Günleri 3 Haziran’da Haydarpaşa Garı’nda başlıyor.

Pek çok yazar ve sanatçıyı ağırlayacak, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak 9. Kadıköy Kitap Günleri Haydarpaşa Garı’nın özlenen atmosferinde gerçekleştirilecek. Festivalin onur konuğu Türk edebiyatının önemli yazarlarından Füruzan olurken, 25 yıldır Kitap Eki’nin Yayın Yönetmenliği’ni sürdüren Turhan Günay’a festivalin ‘Yayıncılık Onur Ödülü’, Suat Yalaz’a ise ‘Çizgi Roman Ödülü’ ise takdim edilecek.

3 Haziran’da açılış etkinlikleri ile başlayacak festival yine aynı gün İrfan Değirmenci söyleşisi ve ardından Haydar Ergülen söyleşisiyle devam edecek. Festivalde çocuklar ve yetişkinler için çeşitli atölyeler de düzenlenecek. 180 yayınevi, 16 STK, 28 bireysel yazarın yer alacağı festivalde; İrfan Değirmenci, Haydar Ergülen, Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Enis Batur, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Hüsnü Mahalli, İbrahim Kaboğlu, Fatih Portakal, İhsan Eliaçık, Ionna Kuçuradi, Sevin Okyay, Özgür Mumcu, Ataol Behramoğlu, Mert Fırat, Sunay Akın gibi çok sayıda sanatçı kitapseverlerle buluşacak. Festival 11 Haziran’a kadar devam edecek.

9. Kadıköy Kitap Günleri’nin etkinlik takvimine ulaşmak için tıklayınız.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kültür Bakanı: Çok Kitap Okumuyorum

Bu açıklamayı hangi ülkenin kültür bakanı söylemiştir gibi bir soru ile karşılaşsam aklıma hemen Türkiye de dahil 10 ülke gelirdi....

Kapat