ABD’de Düzenlenen Belgesel ve Kısa Film Yarışmasında ‘Çevirmen’ Filmi Ödül Kazandı!

ABD’de bu yıl 11’incisi düzenlenen  Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda, yönetmenliğini Emre Kayış’ın üstlendiği ‘Çevirmen’ filmi ‘En İyi Kısa Film Ödülü’ne layık görüldü.

Jüri üyeleri arasında film eleştirmeni Peter Keough, küratör Carter Long ve küratör Jeremy Rossen’in bulunduğu yarışmada, Emre Kayış’ın  ‘Çevirmen’ filmi ‘En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanırken, Özlem Sarıyıldız ve Yunus Emre Aydın’ın yönettiği ‘İstanbul Makamı’ ise En İyi Belgesel Ödülü’ne layık görüldü. ‘Seyirci Ödülleri’nin kısa film dalındaki ödülünü Atilla Ünsal’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Sonra Uyandım’ ve belgesel dalındaki ödülünü de Bahriye Kabadayı Dal’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Baksı: Ütopyadan Gerçeğe’ adlı yapımlar kazandı.

11’incisi düzenlenen Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda, 360 film, 44 belgesel ve kısa film gösterimi yapıldı. Bu yıl yarışmada ödül kazanan yapımlar, Mart 2017’de 16. Boston Türk Film Festivali’nde gösterime girecek.

 

cevirmen-odul-2

cevirmen-odul-3

cevirmen_afis

 

 

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
TÜİK Açıkladı: Sinema Seyircisi Azalırken Tiyatro Seyircisi Arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 'Sinema ve Tiyatro İstatistikleri 2016'yı yayımladı. Yayımlanan rapora göre, sinema seyircisi azalırken tiyatro seyircisi arttı. Rapora göre,...

Kapat