Adalet Ağaoğlu’nun Kaleminden ‘Kozalar’ Oyunu 23 Şubat’ta Sahnede!

Türk edebiyatının önemli yazarlarından Adalet Ağaoğlu’nun kaleme aldığı ‘Kozalar’ oyunu, Ayşenil Şamlıoğlu rejisiyle 23 Şubat’ta izleyiciyle buluşuyor.

Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nun başarılı oyunculuğuyla sahneye konan ‘Kozalar’, dünyanın en büyük tiyatro festivallerinden Avignon’da bir ay boyunca sahnelenen ilk yerli oyun olma özelliği taşıyor.

1971 yılında Adalet Ağaoğlu’nun kaleme aldığı absürd komedi tarzındaki oyun; terör, iç savaş, kadınların toplumdaki yeri ve mültecilerle ilgili konulara değinmesiyle beraber, erkek egemen toplumun dayattığı değer yargılarını da eleştiriyor. Üç kadının sıradan bir günde, evde gerçekleşen buluşma sırasında başlarına gelenler, bastırılmış arzular, korkular ve yabancılaşma gibi temaları işleyen ‘Kozalar’ oyunu 23 Şubat’ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda, 30 Mart’ta Zorlu PSM’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
IMDb ‘2016’nın En İyi Oyuncuları’nı Belirledi!

IMDb, kullanıcıların verdiği oylarla 2016 yılının 'en iyi oyuncuları'nı belirledi. İşte IMDb tarafından açıklanan '2016'nın en iyi oyuncuları' listesi: 1....

Kapat