Ahmet Aslan Yeni Albümünü Müzikseverlerle Buluşturmaya Hazırlanıyor!

Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birleştiren, kendi tarzıyla müziğe farklı bir renk katan sanatçı Ahmet Aslan, Kemal Dinç ile yaptıkları albüm çalışması ‘Duo’yu müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Şişli Kent Kültür’de canlı olarak kaydedilen albüm DVD formatında piyasaya çıkartılacak. Ahmet Aslan, Kalan Müzik etiketiyle yayınlanacak albümde Kemal Dinç ile beraber çalışmasının yanı sıra bir çok konuk sanatçıya da yer veriyor. Piyanist Antonis Anissegos, Yadigar Deniz ve Erdal Erzincan gibi başarılı müzisyenler albümde Ahmet Aslan ve Kemal Dinç’e eşlik ediyor.

Müziğe farklı bir bakış kazandıran sanatçı, yeni albümünde anonim eserleri farklı çalım teknikleriyle birleştiriyor. Geleneksele yeni yorumlar katarak müzik ziyafeti yaşatan sanatçı, Yunus Emre’den Pir Sultan’a geniş bir repertuvara sahip albümün önümüzdeki aylarda dinleyiciyle buluşacağının müjdesini veriyor.

Ahmet Aslan ayrıca 8 Mart’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 21 Mart’ta ise Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
DÜNYA’NIN EN UZUN VE ETKİLEYİCİ HEYKELLERİ

Fotoğrafçı Fabrice Fouillet’in bu fotoğrafları çekmeye başlamasının amacı, toplumların, güçlerini ve baskınlıklarını göstermek için neden devasa heykeller yaptığını merak etmesiydi....

Kapat