Şu an Okuyorsun
Alışılmadık Tuvaller: Artasnack / Hasan Kale

Alışılmadık Tuvaller: Artasnack / Hasan Kale

“Alışılmadık tuvaller, ilginç nesneler ve yepyeni bir konuşma dili yarattım” diye tanımlıyor kendini Hasan Kale. Dünyada tanınmış olmasının bir sebebi de tuvallerinin ilginç nesnelerden oluşması… Minyatür sanatıyla resme başlayan Kale, bu sanatı icra ederken, çok ince detayları büyük bir ustalıkla işlediğini fark etmiş. Bu yeteneği ona mikro resim alanında ustalaşmasını sağlamış. Kulağa ilginç gelse de bu sanatı icra ederken eserlerinde hiçbir mikroskop, teleskop gibi yardımcı aletleri kullanmayan sanatçı, 200’den fazla objeye bu sanatını işlemiş. 

Tuvallerine her gün bir yenisini ekleyen Hasan Kale’nin bu seferki alışılmadık tuvali ise patlamış mısır taneleri… İzlemekten keyif aldığı filmleri mikro resim ve patlamış mısır taneleriyle birleştiren sanatçı, ilginç ve bir o kadar da etkileyici çalışmasını sizler için sunuyor. Artasnacks ismini verdiği serisini siz sevgili okurlarımız için derledik. İyi seyirler.

Galeri:

Sanatçının diğer çalışmalara göz atmak için https://www.instagram.com/hasankale08/ instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Bu yazı sana nasıl hissettirdi?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Kaydır