Amy Winehouse Belgeselinden İlk Fragman

amy-winehouse1

Asif Kapadia’nın çektiği Amy Winehouse belgeselinin merakla beklenen teaserı görücüye çıktı. Teaser, başarılı şarkıcının çocukluğuna dair ve müziğe olan bağlılığı ile videolar ilgili içeriyor. 3 Temmuz 2015’te ülkesi İngiltere’de vizyona girecek. Amy’nin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.

amy winehouse
Focus Features International Şirketi, belgeselin, 23 Temmuz 2011’de henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden ölen Grammy ödüllü genç sanatçının yaşamını daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış arşiv görüntüleri kullanarak anlatacağını açıkladı.
Winehouse’un ailesi, daha önce de birçok belgesel teklifi aldıklarını ancak yönetmen Kapadia ile yapımcı James Gay-Rees’in Amy’nin öyküsüne son derece duyarlı ve dürüst bir biçimde yaklaştığını söyledi.

27 yaşında hayata veda eden ve arkasında Grammy dahil pek çok ödül ile birlikte hazin bir yaşam öyküsü bırakan Amy Winehouse’un yaşamını konu eden  “AMY” ilk kez Cannes’da gösterilecek.Ölümünden sonra çekilen belgesel ile biraz da olsa bu eşsiz sanatçıyı anma fırsatımız olacak.

Kaynak: milliyet.com.tr

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
1090CGALLEGO-124.
Kanvası Tersine Çeviren Kadın: Helena Almeida

‘Eserim bedenim, bedenim eserimdir.’ Helena Almeida 1934 yılında Lizbon’da doğan ve heykeltıraş bir babanın kızı olan Helena Almeida, üç boyutlu...

Kapat