‘Anayurt Oteli’ Uzun Yıllar Sonra Yeniden Vizyonda!

İstanbul Film Festivali’nin ‘Türk Klasikleri Yeniden’ projesi kapsamında restore edilen ‘Anayurt Oteli’ filmi uzun yıllar sonra tekrar izleyiciyle buluşuyor.

Yusuf Atılgan’ın aynı adlı romanından Ömer Kavur tarafından sinemaya uyarlanan ‘Anayurt Oteli’, Groupama ve İstanbul Film Festivali ortaklığıyla  Fanatik Film tarafından restore edildi ve Başka Sinema tarafından yeniden beyaz perdedeki yerini aldı.

1987 yapımı, oyuncu kadrosunda Macit Koper, Serra Yılmaz, Orhan Çağman, Şahika Tekand, Osman Alyanak, Kemal İnci, Cengiz Sezici, Songül Ülkü, Ülkü Ülker, Yaşar Güner, Arslan Kacar, Osman Çağlar ve Orhan Başaran’ın yer aldığı film ‘Anayurt Oteli’, yenilenmiş haliyle ilk kez 36.  İstanbul Film Festivali’nde gösterildi. Küçük bir Anadolu kasabasındaki Anayurt Oteli’nin yalnızlıktan kurtulamayan otel müdürü katibi Zebercet’i, Anayurt Oteli’nin hikayesini ve bireylerin yalnızlığını anlatan film, şimdi yeniden izleyicilerini bekliyor.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Çok Şekersin!

Kolombiyalı Greg Sotoa, bizleri çocukluğumuza götüren Mario ve Mickey Mouse gibi karakterlere, leziz şekerlerle üçüncü bir boyut katma konusunda gerçek...

Kapat