Antik Tiyatro ‘Savaşın Dehşetini Duyurmak İçin’ Açılıyor!

antiktiyatro

Kyklades Antik Yapılar Yönetimi ve Yunanistan Mykonos Adası Belediyesi, Ege Denizi’ndeki sığınmacı-göçmen dramına dikkatleri çekmek için Apollon ve Artemis’in doğum yeri olarak bilinen Delos Adası’ndaki açık hava müzesinde iki günlüğüne bir tragedya sergilenmesine izin verildi.

Troia Kraliçesi Ekabe’nin çektiği çileleri konu alan, Euripides’in MÖ.424’te yazdığı ‘Sığınmacı Ekabe’ tragedyası, 2-3 Eylül tarihlerinde antik tiyatroda sahnelenecek. Büyük ölçüde tahrip olmuş tiyatroya çok sayıda seyirci kabul edilemeyecek ve seyirciler tragedya için özel vapur seferleriyle gelecek. Işık tesisatı da bulunmadığı için tragedyanın erken saatlerde oynanacağını hatırlatan Kyklades Antik Eserler Dairesi Müdürü Dimitris Athanasulis, ‘Savaşın dehşetini Ege’den tüm dünyaya duyurmak için bu eseri seçtik’ sözleriyle de oynanacak oyunun önemine dikkat çekti.

Ekabe’ye can verecek ünlü sanatçı Despina Bebedeli ise konu hakkında  ‘Ekabe, dünyanın bütün sığınmacılarını temsil ediyor.’ açıklamasında bulundu.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
pianist
Sinemada Klasik Batı Müziği

Mozart, Beethoven, Chopin... Bu ünlü müzisyenlerin çoğunu besteleri ile tanıyoruz. Bu dehaların yapıtları neredeyse herkes tarafından biliniyor ve dünyanın her...

Kapat