Antika Severler Bu Kez “Üsküdar Antika Fuarı”nda Buluşuyor!

Antika severler, Beyoğlu’nda düzenlenen Antika Festivali’ nin ardından bu kez de Üsküdar Belediyesi’ nin ev sahipliği yaptığı “Üsküdar Antika Fuarı”nda bir araya geliyor.

Üsküdar Belediyesi’ nin ev sahipliğinde  Üsküdar Antikacılar Çarşısı tarafından düzenlenen fuar, Üsküdar Sahilinde ziyaretçilerini bekliyor. İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen 35 antikacının eserlerini sergilediği fuarın açılış törenine 1898 model itfaiye arabası damgasını vurdu. İtfaiye arabasıyla yapılan animasyon gösterisi, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, fuar hakkında ” Tarihin izlerini bugünlere taşıyan antika eserleri bu güzel atmosferde, Boğaz manzarası eşliğinde misafir etmek bizler için büyük bir keyif. Farklı yerlerden gelen zanaatkar dostlarımız, Üsküdar sahilinde birbirinden kıymetli eserleri sergiliyor. Tamamı antika eserlerden oluşan bir açık hava etkinliğinde, sizlerle birlikte olmanın kıvancını yaşıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

“Üsküdar Antika Fuarı”, Üsküdar Sahilinde 6 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

antika-fuari-uskudar

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Nobel Edebiyat Ödülü’nün Sahibi Bob Dylan oldu!

Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan Nobel Edebiyat Ödülü'ne bu yıl Bob Dylan layık görüldü. İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi'nin verdiği...

Kapat