Arda Can Alakuş

Adım Arda Can Alakuş, 1996 doğumluyum. İstanbul’da yaşıyorum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 2010 yılından beri resim ve fotoğraf sanatı ile ilgileniyorum, fakat aktif anlamda fotoğraf üretimine amatör de olsa üniversitenin ilk yıllarında başladım. O zamandan bu yana fotoğraflarda andaki ve benliğimdeki duygu izlenimlerini, yansımalarını göstermekte ve fotoğraf üretim problemleriyle uğraşmakta, yakalamış olduğum kareleri resim sanatıma aktarmaya çalışmaktayım.

Genel olarak gezgin fotoğrafçılığına ilgim ve merakım olsa da, içsel yaşantımın yansımaları, gündelik görsellerin bendeki dönüşümü, ışığın ve gölgenin anda ve fotoğraftaki etkileri de yakaladığım amatör karelerde mevcut. Kendimi ve yaptığım işi geliştirmeyi, gelişirken karelere yansıyan benliğimİ ve sanatımı daha iyi aktarmayı amaçlamaktayım.
Dilerseniz Instagram hesabımdan gezdiğim ve deneyimlediğim yerleri, gündelik anlarda kendimi ve çevreyi fotoğrafladığım kareleri takip edebilirsiniz.
Sanatçının eserlerinden bazıları:
Mutlaka Bakınız  Burak Yıldırım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kırım’da Yapılan Arkeolojik Kazılarda ‘Uzaylı’ya Benzetilen Çocuk İskeleti Bulundu

Kırım'da yapılan bir arkeolojik kazı sırasında 1.5 yaşında ve kafatası deforme olmuş çocuk iskeleti bulundu. Arkeologlar, iskelete sıra dışı kafatası...

Kapat