Arka Planda Kalan İnsanların Hikayelerini Anlatan Sergi 3 Kasım’da Ziyarete Açılıyor!

Geri planda kalan, hikayelerini anlamadığımız ya da anlamaya çalışmadığımız insanları eserlerine yansıtan Ayşenur Köksal, 3 Kasım’da Akademililer Sanat Merkezi’nde resim sergisini açıyor.

Küratörlüğünü Denizhan Özer’in üstlendiği “Arka Planda Kalanlar” adlı sergide, sanatçı yeni bir görsel dil meydana getiriyor. Kendisiyle ve yaşadığı zaman dilimiyle olan hesaplaşmasında, belleklerimizin kıyısında köşesinde kalmış yaşanmışlıkların ve düşünceye bağlı kurguların izleriyle hayatı sorguluyor. İzleyiciyi bilinçli olarak içinde bulunduğu zaman ve mekandan koparıp resmin karşısında kendisiyle yalnız bırakan sanatçı, onların kendi geçmiş ve geleceğine karşı duyacağı rahatsızlığı da bir göstergeye dönüştürerek resimlerini bir ifade aracı olarak kullanmaktadır.

Hayatın akışı içinde bazen var, bazen de yok olan insanların sessiz çığlıklarına tanıklık eden sergi 3 Kasım’dan 3 Aralık’a kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

sergi-arka-planda-kalanlar-4

sergi-arka-planda-kalanlar-5

 

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sanatseverlerin Kalbini Tam 12’den Vuracak İlginç Tasarımlara Sahip Müzeler

MÖ.295 yılında İskenderiye Kütüphanesi ile başlar müzenin tarihi. Eski Yunancada Moûsa μοῦσα “sanat tanrıçası” sözcüğünden türemiş, ilham perileri Mousa’ların tapınağı idi...

Kapat