Baba Sahne’nin İlk Oyunu ‘Aşk Ölsün’ İzleyiciyle Buluşuyor!

Oyuncu Şevket Çoruh’un 1 Nisan’da açılışını yaptığı Baba Sahne’nin geçtiğimiz hafta prömiyerini gerçekleştiren ilk oyunu ‘Aşk Ölsün’ 21 Nisan’da izleyiciyle buluşuyor.

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönetmenliğini üstlendiği, Günay Karacaoğlu’nun sahneleyeceği tek kişilik oyun ‘Aşk Ölsün’ Baba Sahne’de tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

Sevmek ve sevilmek temasıyla kurgulanan trajikomik bir yaşam öyküsünü anlatan oyun ‘Aşk Ölsün’, 21 Nisan’da Baba Sahne’de.

”Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadının hikayesi… Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgarda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?”

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yüzyılların Kültür Mirasçısı Roma’da Barok Mimari

Barok denildiğinde; sanatın derinine inebilen veya yüzeysel olarak ilgilenen herkesin kafasında doğal olarak bir Caravaggio resmi canlanır. Fakat hepimizin bildiği...

Kapat