BaBa ZuLa 15 Şubat’ta Sahnede!

Geçtiğimiz günlerde “World Music Charts Europe”un şubat ayı listesinde ilk sırada yer alan BaBa ZuLa, Lokalize serisi kapsamındaki konserle hayranlarıyla buluşuyor.

Gazeteduvar’de yer alan habere göre, BaBa ZuLa, 1996 yılında Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kuruldu. Geleneksel Türk enstrümanlarını kullanarak psychedelic müzik altyapılarını Tük halk müziği ve elektronik müzik unsurları ile birleştiren grup, teatral sahne performansıyla da yurtiçi ve yurtdışında birçok başarılı çalışmaya imza attı.

2010’da yayınlanan Gecekondu’nun ardından 2014 yılında BaBa ZuLa diskografisinin şimdilik son ayağı olan ’34 Oto Sanayi’ yayınlandı.

Doğu ve batı arasında bir köprü misali müziği ve teatral canlı performansları ile her konserini benzersiz bir şov haline getiren BaBa ZuLa, 15 Şubat saat 21:30’da başlayacak konseri ile hayranlarıyla Zorlu’da buluşacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İSTANBUL’UN YEDİNCİ TEPESİ VE HASEKİ HÜRREM SULTAN CAMİİ

İstanbul’un yedinci tepesi, önceki tepelerden ayrılıp Marmara Denizi’ne yönelir. Bu tepe dördüncü ve altıncı tepelerden bir vadiyle ayrılır. İstanbul’un fethinden...

Kapat