Banksy’nin Massive Attack Kurucusu Robert Del Naja Olduğu İddia Edildi!

Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin Massive Attack kurucusu Robert Del Naja olduğu bir kez daha iddia edildi. Geçtiğimiz yıl Craig Williams tarafından ortaya atılan iddia bu kez de ünlü müzisyen Goldie’nin katıldığı programda Banksy hakkında söylediği ifadeler nedeniyle yeniden gündeme geldi.

Ünlü müzisyen Goldie, Scroobius Pip’in haftalık Distraction Pieces adlı podcast’ine konuk oldu. Goldie’nin Banksy hakkında söyledikleri, gizemli sokak sanatçısının Massive Attack kurucusu Robert Del Naja olduğu iddialarını güçlendirdi. Robert Del Naja’nın çok yakın arkadaşı olan Goldie, Banksy’nin Del Naja olduğunu ima eder şekilde şu ifadeleri kullandı: ”Bana bir baloncuk harf verin, onu t-shirt’e basıp üstüne de Banksy yazayım. Oldu da bitti. O t-shirt kesin satar. Yanlış anlaşılmasın tabii. Robert’a saygım sonsuz. O sanat dünyasını ters düz eden harika bir sanatçı…”

Goldie’nin söyledikleri var olan şüpheleri arttırırken Del Naja’nın eski bir sokak sanatçısı olduğu ve Banksy’nin memleketi sayılan Bristol’deki ilk gerçek graffitiyi yapan kişi olduğu biliniyor.

Robert Del Naja

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bir Balıkçı Teknesiyle Kendi Yolculuğuna Çıkan ‘June Haimoff’ un Hayatı Film Oluyor!

Jet sosyetenin içindeki ışıltılı hayatı terk edip, küçücük bir balıkçı teknesiyle denize açılan ve kendi yolculuğuna başlayan June Haimoff'un hayatı...

Kapat