Başrolünde Anne Hathaway’in Olacağı Filmin Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven Üstlenecek!

2015 yılı Yabancı Dilde En İyi Film Fransa Oscar adayı Mustang filminin yönetmeni Deniz Gamze Ergüven, başrolünde Anne Hathaway’in olacağı The Lifeboat filminin yönetmenliğini üstlenecek. Ergüven, daha önce duyurulan Kings filminin çekim süreci ile ilgili haberlerle de Hollywood gündeminde adını duyurmuştu.

Artfulliving’de yer alan habere göre, Halle Berry ve Daniel Craig’in başrolünde yer alacağı ve post prodüksiyon çalışmaları süren Kings filmi henüz hazır olmadan, yeni ABD sinema projesiyle gündeme gelen Ergüven’in, Charlotte Rogan’ın yazdığı aynı isimli kitaptan uyarlanacak olan The Lifeboat filminin de yönetmenliğini üstleneceği duyuruldu. Cast Away, Apollo 13 gibi ünlü filmlerin senaristliğini üstlenen William Broyles Jr’ın imzasının olduğu filmin senaryosu şimdiden dikkat çeken projeler arasında. Filmin ABD vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ABD’li SpaceX Şirketi Açıkladı: Ay’a Yolculuk Gelecek Yıl Başlayacak!

Havacılık ve uzay mühendisliğinin özel sektördeki dev şirketi SpaceX, gelecek yıl iki kişinin Ay'a seyahat edeceğini duyurdu. ABD'li şirketin CEO'su...

Kapat