Bedenini Doğaya Adayan Bir Fotoğrafçı/ Roberto Kusterle

Roberto Kusterle fotoğraflarında; ironi, belirsizlik gibi unsurları kullanarak belirli bir ritüel yaratıyor. Sanatçı, bu ritüeli daha da etkili oluşturabilmesi adına, siyah ve beyazın güçlü karşıtlığından faydalanır. Kusterle, adeta bir antropolog gibi doğanın her katmanıyla ilgilenir. İnsan, hayvan, bitki ve hemen her şey kadraja dâhil olur. İnsan bedeni ise doğa ile arabulucu rol üstlenir.

Roberto-Kusterle

Renkler ve çağrışımlar kaybolur. Belirli metafor içerisinde sorgulamalar başlar. Resim eğitimi alan sanatçı, fotoğrafta kullandığı teknik ile kurgu ve gerçeklik arasındaki gerilimi canlı tutmayı amaçlar. Çekim sırasında üç boyutlu fotoğraf nesneleri oluşturmak için; ışığa duyarlı emülsiyonlar, reçineler, cam ve doğal unsurları kullanarak bir kolektif bir çalışma sunar. Roberto Kusterle, seyirciyi metafizik portreler ile sessiz bir diyaloğun içerisine sürükler.

Roberto-KusterleRoberto-KusterleRoberto-KusterleRoberto-Kusterle

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kendi Evinizle Bütün Dünyayı Gezebilirsiniz!

Slovakyalı tasarım firması Nice Architects, tam anlamıyla bağımsız ilk mikro-evi, Ecocapsule’ü tasarladı. Bu yeni, küçük, akıllı evin enerjisi, kaynağı tamamen...

Kapat