“Ben-Hur” 9 Eylül’de Sinemalarda!

Sinema tarihinin unutulmaz filmi geri dönüyor! 1959 Amerikan yapımı film yeni uyarlamasıyla 9 Eylül’de izleyiciyle buluşuyor.

“Simonides” karakterini Haluk Bilginer’in canlandırdığı “Ben-Hur” filminin senaryosunu Keith Clarke ve John Ridley yazarken,yönetmen koltuğunda da Kazak asıllı Timur Bekmambetov oturuyor. Lew Wallance’ın aynı isimli romanından esinlenilen filmin yeni uyarlamasında Bilginer’le beraber Jack Huston, Rodrigo Santoro, Ayelet Zurer,Pilou Asbaek, Sofia Black D’ Elia ve Morgan Freeman gibi oyuncular da yer alıyor.

Filmde, Roma ordusu subayı Judah Ben-Hur’un epik hikayesi anlatılır. Üvey erkek kardeşi Messala’nın haksız şekilde ihanetle suçladığı, rütbesi alınan ve ailesinden, sevdiği kadından ayrı düşürülen Judah, köleliğe zorlanır ve denizde geçirdiği yıllarının ardından intikam almak amacıyla vatanına döner fakat bu ona bir arınma fırsatı sunar.

56e934a567b0a968f042cfa1

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Altı Durakta Pilsen

Bu sene Mons'la birlikte 2015 Avrupa Kültür Başkenti seçilen Çek kenti Pilsen’i,  Food and Travel Dergisi; etkinlikleri, yiyecekleri ve rotaları...

Kapat