Beyoğlu Sineması Kapanıyor!

İstanbul Beyoğlu’nda 1989 yılından bu yana sinemaseverleri ağırlayan ‘Beyoğlu Sineması’ mali sıkıntılar nedeniyle kapanacağını duyurdu.

Tarihi ‘Beyoğlu Sineması’, geçtiğimiz yıllarda da mali sıkıntılar yaşamış ve çok sayıda destek çağrısı, imza kampanyaları düzenlenmişti. 2013 yılında kapanma tehlikesiyle karşılaşan ‘Beyoğlu Sineması’ ‘Başka Sinema’ platformunun desteğiyle ayakta kalmış, varlığını sürdürmüştü.

Bu kez mali sıkıntıları aşamayan ‘Beyoğlu Sineması’, internet adresinden yayınladığı mesajda sinemaseverlere veda edeceğini duyurdu.

”Uzun zamandır; tekelleşen dağıtım ve gösterim zincirleri arasında, bağımsız kalarak ayakta durmaya çalıştık. Sabit giderlerimizi karşılayamaz hale geldiğimiz dönemde, değişen sinema teknolojisini kurmamız mümkün olmadığından Beyoğlu Sineması 2013 yılında kapanıyordu.

Başka Sinema, destek oldu ve fedakarlık yaptı. Bugünlere geldik. Ama hala sabit giderlerimizi karşılayamıyoruz. Sponsor aradık, bulamadık. Giderleri düşürmeye çalıştık, olmadı.

Bu koşullarda, 1989’dan beri Beyoğlu Sineması ile bir renk katma çabamızı sürdürmek imkansız hale geldi.

30 Haziran’da Beyoğlu Sineması kapanıyor.

Kabullenmemizin mümkün olmadığı, tek renkliliğe gidişten kurtulmanın yolunu bulanlar da olacaktır, umarız.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Radiohead “Present Tense” Şarkısının Klibini Yayınladı!

Dünyaca ünlü İngiliz alternatif-rock grubu Radiohead, "Present Tense" adlı şarkısının video klibini yayınladı. Geçtiğimiz aylarda sosyal medyadaki tüm hesaplarını kapatan Radiohead,...

Kapat