Bilgisayar Oyununun Kâğıttan Yapılma Dünyası

6 kişilik geliştiriciden oluşan State Of Play adlı ekip, yaklaşık 3 yıl boyunca Londra stüdyolarında yeni bir bilgisayar oyunu yapmak için didinip durdular. Dünyanın başka yerlerinde sabahlara kadar kod yazan geliştiricilerden oluşan binlerce ekip mevcut. Fakat bu ekip biraz farklı. Arasında mimar, fotoğrafçı ve model oluşturucu bulunan bu kişilerin tek amacı, oyun haritasını fiziki olarak geliştirmek. Lumino City olarak adlandırılan bu bilgisayar oyunu, temelinde kâğıttan oluşuyor. Süslemeleri minyatür ışıklar ve makine tasarımları ile güçlendirilmiş.

Bu tarz kağıt kaplamalar kullanan oyunlar mevcuttur fakat State Of Play bunu bir adım ileriye götürüyor ve bulmacaları fotoğraflayıp filme aldıktan sonra, onları kodlar ile harekete geçiriyor. Sonuç ise nefes kesici güzellikte. Bulmaca, küçük bir kızın, kaybolan dedesinin gizemini çözmeye çalışması ile başlıyor. Bir saatlik detaylı araştırmam sonucu söyleyebilirim ki, bu oyun inanılmaz. Şuan MAC ve PC için sürümü çıkmış durumda, yakında iOS için de çıkacağı söyleniyor. The Verge’den biraz daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Lumino City – Official Trailer from State of Play on Vimeo.

 

lumino-2

lumino-3

lumino-4

lumino-5

lumino-6

lumino-7

lumino-8

 

Kaynak : thisiscolossal

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
9 Adımda Yabancı Dil Öğrenmeyi Öğrenmek

Lisana göre tersten anlatım biçimi veya ters cümle yapıları, çeşit çeşit dil bilgisi kuralları, ezberlenmesi gereken özne veya fiil çekimleri,...

Kapat