Bir Eskiz Defterinin Serüvenine Misafir Olmak…

Minyatür resimle adını duyuran Amerikan asıllı resim sanatçısı Dina Brodsky, The Secret Life of Trees(Ağaçların Gizli Yaşamı) ismini verdiği projesi için eskiz defterini takipçileri için araladı. Seyahat ettiği ülkelerdeki serüvenini, oralarda resmettiği nesneleri, insanları ve binaları defterine işleyen Dina, karalama defterinden çok bir sanat kitabı ortaya çıkarmışa benziyor.

Suluboya, guaj boya ve altın varağı defterinin sayfalarına işleyen sanatçı, sayfayı her çevirişinde sizleri farklı ülkelere ve o ülkelerdeki maceralarına davet ediyor. Çizimleriyle renklendirdiği sayfalara o anlarda yaşadığı anılarını da işleyen Brodsky sanatını şiirsel bir dille de anlatıyor. Çizimlerini Etsy isimli sitede satışa sunan sanatçı, çalışmalarının tümünü instagram dinabrodsky sayfasında da meraklılarıyla paylaşıyor.

Son serisi NYC Bernarducci Meisel Galerisi’nde sergilenen sanatçının sizleri kendine hayran bırakacak eskiz defterinin büyüsüne bırakıyoruz.

eskiz-defteri-5

eskiz-defteri-2

eskiz-defteri-3

eskiz-defteri-4

eskiz-defteri-10

eskiz-defteri-6

eskiz-defteri-7

eskiz-defteri-8

eskiz-defteri-9

eskiz-defteri-11

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Efsaneleşmiş Yönetmenler: Christopher Nolan

Bir filmin konusundan, hikâyesinden ve türünden ziyade o filmin işlenişi her şeyden önemlidir bana kalırsa. Bir yönetmeni senaristten ayıran en...

Kapat