Bob Dylan’a Nobel Ödülü İçin Ayrı Bir Tören Düzenlenecek!

Nobel Edebiyat Ödülü Töreni’ne katılmayacağını belirten Bob Dylan için mart ayında ayrı bir tören düzenlenecek.

10 Aralık’ta İsveç’te düzenlenecek olan törene katılmayacağını açıklayan Bob Dylan’ın ödülü, mart ayında konser için geldiğinde gerçekleştirilecek ayrı bir törenle verilecek. Nobel Vakfı Başkanı Lars Heikensten konu hakkında,  “10 Aralık’ta bizzat Stockholm’e gelerek alamayacağı ödülü, mart ayında konseri için geldiğinde kendisine özel bir törenle vermeyi düşünüyoruz” ifadelerinde bulunurken, açıklamasını şu şekilde devam ettirdi:  ”Konser öncesi veya sonrası Dylan için özel bir konferans düzenlenebilir ve burada ödülü verebiliriz. Nobel Komitesi olarak bu konuda tam karar vermedik, böyle bir düşüncemiz var. Önümüzdeki günlerde komite olarak bir araya gelerek karara varacağız.”

Nobel Edebiyat Ödülü Töreni’nde Dylan’ın yerine sanatçının yakın dostu, punk müziğin önemli ismi Patti Smith, Dylan’ın ‘A Hard Rain’s A-Gonna Fall’ adlı şarkısını seslendirecek. Törende Dylan’ın hazırladığı konuşma metni de Nobel Komitesi Horace Engdahl tarafından okunacak.

bob-dylan-2

patti-smith

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kürk Mantolu Madonna İran’da Sansürlendi!

Türk edebiyatının unutulmaz yazarlarından Sabahattin Ali'nin kaleme aldığı Kürk Mantolu Madonna kitabı İran'da sansürlendi. Eserin Farsça çevirisindeki 'öpme' fiilleri kitaptan...

Kapat