Bob Dylan’a Nobel Ödülü İçin Ayrı Bir Tören Düzenlenecek!

Nobel Edebiyat Ödülü Töreni’ne katılmayacağını belirten Bob Dylan için mart ayında ayrı bir tören düzenlenecek.

10 Aralık’ta İsveç’te düzenlenecek olan törene katılmayacağını açıklayan Bob Dylan’ın ödülü, mart ayında konser için geldiğinde gerçekleştirilecek ayrı bir törenle verilecek. Nobel Vakfı Başkanı Lars Heikensten konu hakkında,  “10 Aralık’ta bizzat Stockholm’e gelerek alamayacağı ödülü, mart ayında konseri için geldiğinde kendisine özel bir törenle vermeyi düşünüyoruz” ifadelerinde bulunurken, açıklamasını şu şekilde devam ettirdi:  ”Konser öncesi veya sonrası Dylan için özel bir konferans düzenlenebilir ve burada ödülü verebiliriz. Nobel Komitesi olarak bu konuda tam karar vermedik, böyle bir düşüncemiz var. Önümüzdeki günlerde komite olarak bir araya gelerek karara varacağız.”

Nobel Edebiyat Ödülü Töreni’nde Dylan’ın yerine sanatçının yakın dostu, punk müziğin önemli ismi Patti Smith, Dylan’ın ‘A Hard Rain’s A-Gonna Fall’ adlı şarkısını seslendirecek. Törende Dylan’ın hazırladığı konuşma metni de Nobel Komitesi Horace Engdahl tarafından okunacak.

bob-dylan-2

patti-smith

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Aşkın Vakum Hali: Flesh Love

Haftanın yorgunluğunu atmak için geldiğiniz bir barda, yanınıza sokulan bir adamın “Vakum poşetinin içine girip bana poz verir misiniz?” dediğini...

Kapat