Bob Ross’un ‘Resim Sevinci’ Programında Yaptığı Eserler İnternette Arşivlendi!

Televizyonların unutulmaz resim tutkunu, bir dönemin insanına ‘resim sevinci’ni aşılayan ressam Bob Ross’un program dahilinde yaptığı eserler internette arşivlendi.

Ressam Bob Ross’un hayranı olan yazılımcı Felix Auster tarafından kurulan sitede; Bob Ross’un 31 sezon  boyunca devam eden programında yaptığı 403 eser yer alıyor. Her bölümde üç eser tamamlayan ressam, normalde 1200 eser yapmış fakat; programın yayımlandığı PBS kanalının tüm ABD ofislerine dağıtılmış ve müzayedelerde satılmış. Bu yüzden ressamın 403 eserini arşivleyebilen sitede ayrıca programın tüm bölümlerine de erişim sağlanabiliyor.

Ressam Bob Ross’un en sevdiği fırçasından adını alan site ‘Two Inch Brush’da (İki İnçlik Fırça) resimde kullanılan renklere ve diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz. Siteye göz atmak için Two Inch Brush adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
‘Buğday’ Filminden İlk Fragman!

Yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun üstlendiği 'Buğday' filminden ilk fragman yayınlandı. Dünya prömiyerini 23. Saraybosna Film Festivali'nde 12 Ağustos'ta yapacak olan filmin...

Kapat