Boyaları Unuttum Ama Bira Vardı

 

“İçinden bir ses, ‘Çizemezsin’ diyorsa, içinizdeki o sesin susturulması gerekiyor demektir.” demiş Vincent Van Gogh. Kyle Bice onu haklı çıkaran sanatçılardan biridir. Çünkü sanat, ona ihtiyaç duyduğumuz her yerdedir. Chicago Amerikan Sanat Akademisi Resim ve Güzel Sanatlar bölümünden mezun olan Bice, 2008 yılından beri serbest illustrator ve yazar olarak çalışmaktadır. Birçok sanatsal projede yer alan sanatçı, “A Book of Dwarves” adlı kitabın yazarlığını ve illüstrasyonunu da gerçekleştirmiştir.

kyle-bice

Resim yapmak için gittiği kafede, boyalarını evde unuttuğunu fark edince sanatın ona sunduğu “yaratıcılık” duygusunu kullanıp önünde duran biraya fırçalarını daldıran Kyle, kağıda sadace boyanın değmesiyle resim yapılmayacağını bize kanıtlayan ilginç sanatçılardan. Sanatı birayla birleştiren genç sanatçı ünlü isimlerin portrelerini çizerek New Holland Brewing ile tanıtım turnesine çıktı. Şimdi ise ilginç ama bir o kadar yaratıcı bu eserlerini http://www.beerportraits.com ‘da sergiliyor.

biradan-portreler-1

Ömer Utku Kahraman

Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu, doktora öğrencisi.
Sanat Karavanı Yazarı

1 Comment

  1. seo doktoru

    26 Haziran 2015 at 11:58

    Sanat gerekli aletlerden olmadığını ispatlamış.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
En İyi Renk Ressamlarından Marc Chagall

Picasso’nun ifadesiyle, dönemin Matisse’den sonra en iyi renk ressamı olan Marc Chagall, empresyonizm sonrası çağdaş hareketlerle ilişkili bir Rus-Fransız ressamdır....

Kapat