Boyaları Unuttum Ama Bira Vardı

biradan-portreler

 

“İçinden bir ses, ‘Çizemezsin’ diyorsa, içinizdeki o sesin susturulması gerekiyor demektir.” demiş Vincent Van Gogh. Kyle Bice onu haklı çıkaran sanatçılardan biridir. Çünkü sanat, ona ihtiyaç duyduğumuz her yerdedir. Chicago Amerikan Sanat Akademisi Resim ve Güzel Sanatlar bölümünden mezun olan Bice, 2008 yılından beri serbest illustrator ve yazar olarak çalışmaktadır. Birçok sanatsal projede yer alan sanatçı, “A Book of Dwarves” adlı kitabın yazarlığını ve illüstrasyonunu da gerçekleştirmiştir.

kyle-bice

Resim yapmak için gittiği kafede, boyalarını evde unuttuğunu fark edince sanatın ona sunduğu “yaratıcılık” duygusunu kullanıp önünde duran biraya fırçalarını daldıran Kyle, kağıda sadace boyanın değmesiyle resim yapılmayacağını bize kanıtlayan ilginç sanatçılardan. Sanatı birayla birleştiren genç sanatçı ünlü isimlerin portrelerini çizerek New Holland Brewing ile tanıtım turnesine çıktı. Şimdi ise ilginç ama bir o kadar yaratıcı bu eserlerini http://www.beerportraits.com ‘da sergiliyor.

biradan-portreler-1

1 Yorum

  1. seo doktoru

    26 Haziran 2015 at 11:58

    Sanat gerekli aletlerden olmadığını ispatlamış.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
pencere-oyun-atolye
Tom ve Kyra’nın Farklı Hikayesi “Pencere” 26 Eylül’de Sahnede!

David Hare tarafından yazılan, orjinal adı Skylight olan oyun; Haluk Bilginer, Esra Bezen Bilgin ve Kürşat Demir'in oyunculuğuyla 26 Eylül'de Zorlu PSM'de izleyici...

Kapat