Broadway’de Sahnelenen ‘1984’ Oyununu İzleyenler Baygınlık Geçirdi!

Dünyaca ünlü yazar George Orwell’ın kült haline gelen ‘1984’ adlı eserinden sahneye uyarlanan müzikal, izleyenlerin baygınlık geçirmesine neden oldu.

Orwell’ın distopya türündeki romanı 1984’ten uyarlanan müzikal, Amerika prömiyerini Broadway’de gerçekleştirdi. Şiddet içerikli olduğu bilinen oyun, izleyenleri son derece rahatsız etti. Bir kısmı istifra eden bir kısmı baygınlık geçiren seyircilerin aceleyle oyundan çıkmak istemesi üzerine arbede yaşanmaması için polis ekipleri çağrıldı.

Daha önce oyunun Londra gösterimi sırasında da benzer olayalar yaşandığı ve seyircilerin oyunculara durmaları için bağırdığı haberleri medyada yer almıştı. Oyunun yazarlarından Robert Icke, şiddet içerikli oyunu izlemeye dayanamayan seyirciler ve oyun hakkında ”İnsanların, işkence edilen birine verdiği bu tepkiler gayet normal” açıklamasında bulundu ve ‘gazete manşetlerinin daha üzücü olduğunu’ da sözlerine ekledi.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Anı Ölümsüzleştirmek: Kaydedilmiş Anılar/Recorded Memories

Bugün şu anda, bu dakikanızın bir öneminin olup olmaması çok da mühim olmamalı. Yolda yürürken veya dışarıda bir yerde otururken...

Kapat