Bu Hafta Vizyonda Neler Var?

Sinemalarda bu hafta 2’si yerli 7 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor!

Azem 4: Alacakaranlık

azem_4_alacakaranlik_9_eylul_2016da_vizyonda_1472799311_8146

Yönetmenliğini Volkan Akbaş’ın yaptığı, korku gerilim türündeki filmde Sibel Curciali, Okan Has, Reyhan İlhan gibi oyuncular yer alıyor. Filmde, 1936 yılında İç Anadolu’da Beydağları eteklerindeki bir köyde yaşayan garip bir ailenin tüyler ürperten hikayesi anlatılıyor. Film konusunu, sosyal medyadan duyurduğu “Gerçek Cin Hikayeleri Arıyoruz” başlığıyla, filmde geçen köyde yaşayan Merve T.’nin gönderdiği fotoğraf ve video kayıtlarından alıyor.

Ben-Hur

benhur

Yönetmenliğini Timur Bekmambetov’un yaptığı epik aksiyon türündeki filmde Jack Huston, Morgan Freeman, Toby Kebbell, Sofia Black D’Elia ve Haluk Bilginer gibi oyuncular yer alıyor. Filmde,Roma ordusu subayı Judah Ben-Hur’un epik hikayesi anlatılır. Üvey erkek kardeşi Messala’nın haksız şekilde ihanetle suçladığı, rütbesi alınan ve ailesinden, sevdiği kadından ayrı düşürülen Judah, köleliğe zorlanır ve denizde geçirdiği yıllarının ardından intikam almak amacıyla vatanına döner fakat bu ona bir arınma fırsatı sunar.

El Değmemiş Aşk

el-d

Yönetmenliğini Umut Kırca’nın yaptığı, romantik komedi türündeki filmin başrollerinde Ceren Moray, Emre Karayel, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Oya Başar ve Cem Kılıç yer alıyor. Filmde, bir türlü olgunlaşamayan, futbol fanatiği ve Duygu’ya aşık olan Zafer’in hikayesi anlatılır. Zafer’in durumundan rahatsız olan ailesi, onu çocukluk aşkıyla evlendirir. Fakat Duygu’ya aşık olan Zafer’in, bu evlilikten kurtulmaya çabalarken yaptığı planlar onu bambaşka bir yola götürür.

Küçük Adamlar

lidil

Yönetmenliğini Ira Sachs’in yaptığı dram türündeki filmin başrollerinde Greg Kinnear, Jennifer Ehle ve Paulina Garcia yer alıyor. Filmde, hayatın bir araya getirdiği farklı karakterlerdeki iki gencin dostluğu, hayalleri ve ailelerinde yaşanan gerilimlerin dostluklarına olan yansıması anlatılıyor.

Lanetli Mesaj

lanetli-mesaj-resim-1

Yönetmenliğini Simon Verhoeven’ın yaptığı, korku türündeki filmin başrollerinde Alycia Debnam-Carey, William Moseley ve Connor Paolo yer alıyor. Filmde, okulun popüler kızı Laura, asosyal olan Marina’nın sosyal medyada gönderdiği arkadaşlık isteğini kabul eder. Fakat, Marina’nın sürekli Laura hakkında yaptığı paylaşımlar yüzünden Laura onu arkadaşlık listesinden çıkarır. Bunun üzerine Laura’nın sosyal medya hesabını bir ruh ele geçirir ve ruhun amacı Laura’nın arkadaşlarını öldürerek onu yalnız bırakmaktır.

Sully

sullybar640

Yönetmenliğini Clint Eastwood’un yaptığı, biyografik dram türündeki filmin başrollerinde Tom Hanks, Aaron Eckhart ve Laura Linney yer alıyor. Filmde, 15 Ocak 2009’da arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri’ne indirerek imkansızı başaran ve kahraman haline gelen pilot Chesley Sullenberg’in hikayesi anlatılıyor.

Toz Ol

tozol

Yönetmenliğini Renny Harlin’in yaptığı aksiyon komedi türündeki filmin başrollerinde Jackie Chan, Johnny Knoxville ve Bingbing Fan yer alıyor. Filmde, Hong Kong’lu dedektif Bennie Chan ve ona yardım edebilecek tek kişi olan Amerikalı kumarbaz Connor Watts’ın, kötülüğüyle ünlü Wong Mafyası peşindeki zorlu ve eğlenceli macerası anlatılıyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
1910’dan Bugüne Erotik Romanlar

Yapılmamış denenmemiş söylenmemiş, doğru kelimeler bunlar mı bilmem ama son birkaç yıldır en çok duyduğum ve kitap listelerinde ‘en çok...

Kapat