Bu Hafta Vizyonda Neler Var?

Sinemalarda bu hafta 2’si yerli 4 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor !

Bridget Jones’un Bebeği

bridget-jones-baby

Yönetmenliğini Sharon Maguire’nin yaptığı romantik komedi türündeki filmin başrollerinde Renée Zellweger, Colin Firth ve Patrick Dempsey yer alıyor. Filmde, 40’lı yaşlarında ve boşanmış, sakarlığıyla başına sürekli dert açan Bridget Jones’un bu kez de hamile oluşu ve bebeğin babasının kim olduğunu bilmemesi, bu problem karşısındaki tutumunun ne olacağı ve başından geçen olaylar anlatılıyor.

Kalandar Soğuğu

kalandar

Yönetmenliğini Mustafa Kara’nın yaptığı dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Tuncer Salman, Haydar Şişman, Nuray Yeşilaraz, Hanife Kara, İbrahim Kuvvet, Muzaffer Şen , Hasan Fehmi Hizal ve Ahmet Kayar yer alıyor. Filmde, Karadeniz’de bir dağ köyünde yaşayan Mehmet’in bir kaç hayvanla geçimini sağlama çabası, diğer yandan dağlarda maden/altın arayışı ve tüm bunlar etrafında gelişen doğanın koşulları, Mehmet’in düştüğü umutsuzluklar ve yeni umutlar anlatılıyor.

Köstebek

daniel-radcliff

Yönetmenliğini Daniel Ragussis’in yaptığı gerilim-dram türündeki filmde Daniel Radcliffe, Toni Collette, Tracy Letts, Sam Trammell, Burn Gorman, ve Nestor Carbonell gibi oyuncular yer alıyor. Michael German’ın gerçek hikayesinden esinlenilen filmde, FBI Ajanı Nate Foster’ın yeni atandığı neo0nazi beyaz terörist grubunun faaliyetlerini engelleme görevi dahilinde terörist grubu deşifre etmek için neo-nazi kılığına girip saçlarını kazıtması, aralarına sızması ve bu süreçte yaşadıkları anlatılıyor.

Yıldızlar Da Kayar – Das Borak

3yildizlar-da-kayar-das-borak

Yönetmenliğini Levent Görgeç’in yaptığı, senaryosu ve yapımcılığı Yavuz Seçkin’e ait olan komedi türündeki filmin başrollerinde Yavuz Seçkin, Ali Erkazan ve Serenay Aktaş yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle: İşleri bir türlü yolunda gitmeyen iki girişimci kardeş Bekir ve Tayfur’un kurdukları cast ajansından umduklarını bulamazlar ve yeni bir projeye imza atmaya karar verirler. “Ünlülerin Benzerleri Yarışması” adlı programı yapan ikilinin yolları mega star Das Borak’ın organizatörü Hüseyin ile kesiştiğinde işler değişir. Hüseyin’in ilginç isteğini kabul eden ikili, kendini komedi ve macera dolu yeni bir hayatın içinde bulur.

 

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
National Geographic 2016 En İyi Doğa Fotoğrafçısı Yarışmasından En İyi Adaylar!

National Geographic 2016 En İyi Doğa Fotoğrafçısı yarışması tamamlandı. Sonuçları henüz açıklanmayan yarışmada bu yıl adaylar; Aksiyon, Manzara, Çevre Sorunları...

Kapat