Business Insider’ın ‘Ziyaret Edilmesi Gereken 100 Turizm Destinasyonu’ Listesinde Türkiye’den 3 Yer!

Amerikan haber web sitesi Business Insider, Lonely Planet, Suitcase ve Airbnb gibi sitelerin yazarlarının görüşünü alarak ‘Ziyaret Edilmesi Gereken 100 Turizm Destinasyonu’ listesi hazırladı. Listede Türkiye’den Bozcaada, Kapadokya ve İstanbul Kapalı Çarşı’ya da yer verildi.

Business Insider UK, popüler seyahat bloglarındaki yazarlara gittikleri ya da gitmek istedikleri 5 yer sorusunu sorarak belirlediği listede Türkiye’den Bozcaada, Kapadokya ve İstanbul Kapalı Çarşı yer alıyor. Suitcase Magazine sitesi editörü India Dowley, Kapadokya hakkında Business Insider’a yaptığı açıklamada ‘Star Wars filminden kalma gibi’ benzetmesinde bulundu.

 


‘Ziyaret Edilmesi Gereken 100 Turizm Destinasyonu’ listesinde İstanbul Kapalı Çarşı ise ‘kaybolana kadar dolaşın’ başlığıyla yer aldı.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

1 Comment

  1. Masum Robot

    21 Ağustos 2017 at 14:00

    Bu tür haber makalelerinde haberin kaynak linki de verilse çok makbule geçerdi. MEsela bu yazıda 100 Destinasyon listesi yok

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İngiltere’nin İlk ‘Sanatçı Oteli’ Londra’da Açıldı!

Londra Wood Green'de yer alan İngiltere'nin ilk 'sanatçı oteli' açıldı. Yaratıcı insanların otelde kalmak için ödeyecekleri para ise 18 paund...

Kapat