‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’ Yeni Sezonda Sahnede!

Stefan Tsanev’in kaleme aldığı, Hüseyin Mevsim tarafından Türkçeye çevrilen oyun ‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’ yeni sezonda da seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Kemal Aydoğan’ın üstlendiği oyunda Mert Fırat, Öznur Serçeler ve Volkan Yosunlu rol alıyor. Afiş ve sahne tasarımını Bengi Günay’ın üstlendiği oyun ‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’, 2013 yılından bu yana sahnelenmeye devam ediyor. Oyun, 11 Kasım’da Moda Sahnesi’nde izlenebilir.


ANGEL

Tavanda idam edilmiş bir lâmbanın dışında bakılacak başka bir şey olmadığından, yavaş yavaş yükseklere bakma alışkanlığını yitiririz.

MARİA.

Evet, doğru.

ANGEL.

Tavanın üstünde, gökyüzünün, yıldızlar ve evrenin bulunduğunu unuturuz. Daha büyük olduğumuzu düşünmek için, kendi dünyamızı gitgide küçültür, duvar ve tavanla kuşatırız. Bundan dolayı ev yapmak istemiyorum. Çeşmeler ise gökyüzü altında.

MARİA.

Evet, evet… Ne zamandır gökyüzüne bakmadığımı hatırlamıyorum.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  11 Yaşındaki Türk Balerin New York'ta Yarışmaya Hak Kazandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Gırgır Dergisi Kapatıldı!

Ünlü mizah dergisi Gırgır, yayımladığı olay yaratan karikatürün ardından kapatıldı. Karikatürün çizeri ve yayımlayanlar hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı....

Kapat