Büyülü Gerçekliği Yansıtan Eserler ‘Kaos-Kozmos’ Sergisinde!

Metin Çelik’in yeni sergisi ‘Kaos-Kozmos”’ziyarete açılıyor. Sergi, 10 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Galeri Merkür’de sanatseverlerin karşısında olacak.

Evrensel’de yer alan habere göre, gerçekliğin kırıldığı, manipüle edildiği ve sonucunda yeni bir form alan bu resimler, büyülü gerçekliği barındıran bir atmosfer sunuyor. Bir düşün izinden gidip başka bir düşe dönüşüyor.

Metin Çelik, hayatın içinde karşılaştığımız zıtlıkların ritmini resimlerine yansıtırken şu sözleri dile getiriyor: Düzen (kozmos) ve düzensizlik (kaos), en temelde içinde olduğumuz evreni tanımlar. Biri, bir diğerini yaratır ve sonra kaos tekrar hakim olur. Bu döngü bana kalırsa varoluşumuzun mikro düzeyde kodlarından biridir. Benim yaptığım, bu dengeyi kavramlar, form ve renkler üzerinden tuvale aktarmak…

Sanatçının son dönem işlerinin yer aldığı “Kaos-Kozmos” sergisi, doğanın mutlak gücünü ve insanın varlık mücadelesini, uykuyla uyanıklık arası bir gerçeklikte yansıtacak.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Hollywood Yıldızları, Nobel Barış Ödülü’nün Suriyeli Örgüte Verilmesi İçin Kampanya Başlattı!

Suriyeli yardım örgütü olan 'Beyaz Kasklılar'a Nobel Barış Ödülü verilmesi için Hollywood'un ünlü isimleri seferber oldu. Nobel Barış Ödülü'nün bu...

Kapat