‘Çağdaş Tiyatro Atölyesi’ Başlıyor!

GalataPerform’un düzenleyeceği ‘Çağdaş Tiyatro Atölyesi’, İsveç’ten oyun yazarı ve yönetmen Asa Lindholm’un bir günlük bir atölyeyle konuk eğitmen olarak katılımıyla, katılımcıları form ve içerik olarak birbirinden farklı metinlerle tanıştırmayı hedefliyor.

Çağdaş tiyatroya yön vermiş tiyatro metinleriyle yolculuğa çıkılacak atölye sonucunda katılımcılar tiyatronun serüvenine de tanıklık etmiş olacaklar. Bu yolculuk izlediğimiz oyunları farklı bir açıdan algılamamızı sağlayacağı gibi oyun okumanın keyifli bir şey olabileceğini de gösterecek. Yazmak isteyenlere de giriş kapısının anahtarı emanet edilecek.

​Atölyeyi İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde doktora yapan ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde akademik çalışmalarına devam eden Ferdi Çetin veriyor. Ferdi Çetin aynı zamanda ödüllü bir hikâye yazarı ve Nilay Erdönmez’in oynadığı Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar oyunun yaratıcı ekibi ba- Disiplinlerarası Sanat Topluluğu’nun kurucularından biri ve yazarı.

Kaynak: Artfulliving

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ELEKTRONİK ALFABE: VINICIUS ARAUJO

Brezilyalı grafik tasarımcı Vinicius Araujo, 26 karakterli elektronik bir alfabe oluşturarak ilginç bir tipografi tasarımına imza attı. Her bir harf...

Kapat