Çehov’un ‘Martı’sı Yeni Yorumuyla Sahnede!

Rus yazar Anton Çehov’un dünya klasiği eseri ‘Martı’ yeni yorumuyla bu akşam DasDas sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in üstlendiği oyunun müzikleri Çiğdem Erken imzası taşıyor. Pürtelaş Tiyatro tarafından yeniden yorumlanıp sahneye konulan oyunun oyuncu kadrosunda ise başarılı isimler dikkat çekiyor. Boran Kuzum, Ecem Uzun, Fırat Tanış, Gonca Vuslateri, Kayhan Açıkgöz, Serdar Orçin, Sevil Akı, Şerif Erol, Tilbe Saran, Yasin Bardakçı ve Cem Cücenoğlu’nun rol aldığı oyunun sahne ve kostüm tasarımı da Gamze Kuş’a ait.


“Hayata, aşka, sanata ve bizzat kendilerine dair bir arayışın içinde durmaksızın debeleniyor “Çehov insanları”… Bir Çehov klasiği ve tiyatro sahnelerinin ölümsüz metni Martı, Serdar Biliş’in güncel yorumuyla karşımızda. Oyun karakterleri, aradan geçen 120 yılı aşkın tarihe rağmen, günümüzün “arada kalmış, bir türlü harekete geçemeyen” insanıyla aynı dili konuşuyorlar. Serdar Biliş’in yönetiminde, yapıtın absürd tadını da es geçmeyen bir Martı izleyecek; insan ruhunu en derinlerine kadar görmekte mahir olan Çehov’a da bugünden bir selam yollayacağız.”

‘Martı’ yeni yorumuyla bu akşam İstanbul DasDas sahnesinde.

Martı (prova)

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
En İyi Görsel Efekt Oscar’ına Aday Adayı Olan 10 Film

Bu yıl 90'ıncı kez düzenlenecek olan dünyanın en prestijli sinema ödülü olan Oscar Ödülleri'nde 'En İyi Görsel Efekt Oscar'ına aday...

Kapat