Ceyda Torun’un ‘Kedi’ Belgeseli Time’ın En İyi 10 Film Listesinde!

Yönetmenliğini Ceyda Torun’un üstlendiği ‘Kedi’ adlı belgesel, Time dergisinin belirlediği 2017 yılının en iyi 10 filmi listesinde ilk beşte yer aldı.

Prömiyerini geçtiğimiz yıl !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde gerçekleştiren ‘Kedi’ belgeseli, İstanbul’un sokak kedilerini konu ediniyor. Kedilerin gözünden İstanbul’u, İstanbulluların gözünden kedileri görmeyi sağlayan belgesel, daha önce de Indiewire adlı sinema sitesinin 2017’nin en iyi bağımsız filmleri listesinde yer almıştı.

Stephanie Zacharek tarafından hazırlanan 2017 yılının en iyi 10 filmi listesinde ilk beşe giren belgesel ‘Kedi’, dünya basınında kendine yer buluyor. Time dergisi için listeyi hazırlayan Stephanie Zacharek ise belgesel hakkında şu ifadelerde bulunuyor: “Bütün büyük şehirlerde görkemle aleladelik kesişir – onları can alıcı yapan (da) budur – ve Torun da bu fikri ipeksi bir mırıltıya benzeyen bir filmle yakalıyor.”

Listede yer alan tüm filmler:

1. The Post

2. Lady Bird (Uğur Böceği)

3. The Lost City of Z (Kayıp Şehir Z)

4. Personal Shopper (Hayalet Hikâyesi)

5. Kedi

6. Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır)

7. Dunkirk

8. Faces Places

9. Get Out (Kapan)

10. Girls Trip

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  2017'nin En Kötü 20 Filmi Belirlendi!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Akşam Size Konsere Geliyoruz: Sofar Sounds İstanbul

Londra, Sidney, Tokyo, Paris, Berlin, Atina ve İstanbul gibi yaklaşık 155 şehirde, bir evin oturma odasından dışarıya çatal-bıçak sesinden daha...

Kapat