Now Reading
Çiçek Açan Bedenler / Ceres “Diaja” Henry

Çiçek Açan Bedenler / Ceres “Diaja” Henry

+9
View Gallery

Fotoğrafçı ve tasarımcı Ceres Henry, sanatsal işlere imza atıyor. İlk olarak meseleye moda tasarımı okuyarak başlayan Ceres’in elbise ve çanta koleksiyonlarına, L’oreal Paris, Pynk Magazine, Lucky Magazine ve Her Source gibi dergilerde yer veriliyor. Bir yandan da kalbi fotoğrafçılık için atan Ceres, bir marka yaratmak için modaya, sanata ve fotoğrafçılığa olan sevgisini birleştirmeye karar veriyor. Çalışmaları Vogue Italia, Huffington Post ve çok sayıda moda yayını tarafından tanınıyor.

Ceres’in bir sanatçı olarak hedefi ise başkalarını etkilemek, duyulmamış olanlara ve gözden kaçanlara ses vermek. Kendisini, sadece izleyicilerinin gözüne hitap eden fotoğraflarla değil, aynı zamanda görüntülenmesi rahatsız edici fotoğraflarla da anlatmak istiyor.

“Adam & Eve” adlı serisinde ise portrelerini çiçek desenli vücut boyası ve taze çiçeklerle süslüyor. New York merkezli sanatçı, çekimden önce modellerini elle boyuyor, önceden seçtiği çiçeklerden ilham alıyor, daha sonra kompozisyonun içine üç boyutlu çiçekler de ekliyor. Sanatçı, çalışması ile Adem ve Havva hakkındaki olumsuz anlatılara ve klişelere karşı koymaya çalıştığını söylüyor.

Bu çalışmanın önemi, Siyah ve Afrika diasporasını, hayran olunacak ve kutlanacak bir sanat eseri olarak vurgulamaktır.

See Also

Sanatçının kendine örnek aldığı motto ise Pablo Picasso’dan geliyor. Şöyle ki:

Yapabileceğini düşünen yapabilir ve yapamayacağını düşünen kişi yapamaz. Bu kaçınılmaz bir yasa.

Bakınız, Ceres’in projesinden kareler:

What's Your Reaction?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top