Clemens Habicht ‘ in 1000 Rengi Bir Araya Getirerek Oluşturduğu Yapboz

cmyk-yapboz

CMYK renk dizisinin renklerinden oluşan bu 1000 parçalık yapboz, hepsi birbirinden farklı 1000 renk içeriyor ve insanı çıldırtıyor. Yapbozun yaratıcısı Clemens Habicht, aslında bu yapbozun sıradan yapbozlardan daha kolay olduğu izlenimini uyandırıyor. Fakat o, renklerle karşı karşıya kalınca parçaları yerleştirmenin tamamen sezgisel olduğunu söylüyor.

“Gökyüzünün maviliğindeki ince farklılıkları tek tek bulma fikri yapboza benzemektedir.Ben bu fikri, karşımda gördüğüm görüntünün detaylarına inerek değil de sezgisel olarak buldum.Alanları tek tek taramak ve renklere ulaşmak, görüntüdeki detayları ortaya çıkarmaktan daha zevkliydi.

Sıradan yapbozlara göre burada ilginç olan şu ki;  parçaları birleştirirken sanki diğer parçalarla aynı olanları birleştiriyor hissine kapılıyorsunuz.Bunu yapmak bana çok mantıklı geliyor çünkü –büyük ihtimal içimdeki Almandan dolayı- terapatik ve dinlendirici geliyor. Her parça yerini buldukça küçük galibiyetler kazanmış hissediyorum.”
Bu 1000 parçalık yapbozların fiyatı: 33$

 

cmyk-yapboz-2 cmyk-yapboz-3

 

 

kaynak : thisiscolossal

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
rauf
Türk Yapımı “Rauf” En İyi 50 Film Arasına Girdi!

Türk filmi "Rauf" Avrupa Film Akademisi Ödülleri'ne (European Film Academy) aday gösterildi! Barış Kaya ve Soner Caner'in yönetmenliğini yaptığı film,...

Kapat