‘Contemporary İstanbul’u Bu Yıl 90 Bin Sanatsever Ziyaret Etti!

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Contemporary İstanbul’u 90 bin sanatsever ziyaret etti. 2 Kasım’da önizleme günüyle başlayıp 6 Kasım’da sona eren Contemporary İstanbul’da 5 gün boyunca satışa sunulan eserlerin toplam değerinin 56 milyon dolar olduğu açıklandı.

Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, fuarda yer alan eserlerden yüzde 62’sinin satışının gerçekleştiğini ve İstanbul’un dünyanın önde gelen kültür ve sanat merkezleriyle birlikte anıldığını söyledi.

Fuar dahilinde bu yıl ilk kez yer verilen Collector’s Stories bölümünde Türkiye’deki 60 çağdaş sanat koleksiyonundan 120 sanat eseri sergilendi. CI Dialogues adlı bölümde ise çağdaş sanatın tartışıldığı konuşmalara 50’den fazla sanatçı ve koleksiyoner katılım gösterdi.

Jaume Plensa’nın White Forest adlı eserinin 280 bin euroya, Janis Kounellis’in Untitled adlı eserinin 220 bin euroya, Gülay Semercioğlu’nun A Sip of Water adlı eserinin 50 bin dolara satıldığı Contemporary İstanbul, gelecek sene Eylül ayında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

contemporary-1

contemporary-2

contemporary-3

contemporary-4

contemporary-5

contemporary-7

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
National Geographic Editörlerinin Gözünden 2015’in En Etkili Fotoğrafları – 2

Fotoğrafçılık National Geographic için hikâyelerin kalbi gibidir. Kâr amacı gütmeyen en büyük eğitim ve bilim organizasyonlarından biri olan National Geographic’in...

Kapat