Corcovado Dağı

Rio De Janeiro şehrinde bulunan Corcovado dağının üzerinde dünyanın yedi harikasından biri Kurtarıcı İsa heykelinden bir görüntü.

45 Real ( yaklaşık 50TL ) ücretli, her yarım saatte bir kalkan tramvay ile Tijuca Milli Parkı içinden geçerek çıkılan dağın tepesinde biraz yürüdükten sonra 30m boyundaki devasa heykele hem de bütün şehri görebileceğiniz bir noktaya varmış olursunuz. Merkezlerden biri olan Copacabana’dan 583 ( Leblon – Cosme Velho ) otobüsüyle tepeye çıkan tranvay istasyonuna gidilebilir.

Heitor Silva Costa’nın tasarladığı ve heykeltraş Paul Landowski tarafından yapılan heykel, Brezilya’nın Portekiz Krallığından bağımsızlığını kazanmasının 100. yılında inşaasına başlanmış Brezilya halkının bağımsızlıkları için Allah’a şükredişi anlamını taşır.

Rio De Janeiro, her yılbaşı kutlamaları için dünyanın en uzun süreli havayifişek gösterilerinin gerçekleştirildiği yerdir.

yurtdisiyasam.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
2016’nın 10 Fiyasko Filmi Açıklandı!

Business Insider, 2016 yılının en az gişe yapan filmlerini açıkladı! Gişede yapımcısını hüsrana uğratan, fiyasko olarak adlandırılabilecek 10 film ise...

Kapat