‘Damdaki Kemancı’ Müzikali Yeni Yılda Sahnede!

Broadway’in kült müzikali ‘Damdaki Kemancı’ (Fiddler on the Roof), bu kez başrollerinde Binnur Kaya ve Mehmet Ali Kaptanlar’ın yer aldığı ekiple Türkiye sahnelerinde olacak.

“Sütçü Tevye” öykülerinden uyarlanan, Broadway’de en uzun süre sahnelenen 15 eserden biri olarak kayıtlara geçen Damdaki Kemancı müzikali, 10 dalda aday gösterildiği Tony Ödülleri’nden 9’unu kazanmayı başarmış, Türkiye’de ilk kez Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 1969 yılında sahnelenmişti.

Meşhur müzikal bu kez de Zorlu PSM Prodüksiyonuyla 2018 yılında yeniden sahnelenmeye hazırlanıyor. Binnur Kaya’nın “Hangi zamanda, hangi yüzyılda sahneye konulursa konsun; oynaması da, izlemesi de insanı derin duygulara götüren, etkisinden çabuk kurtulmanın mümkün olmadığı eserlerden biri.” olarak tanımladığı müzikal, 2 Ocak 2018 itibariyle sahnelenmeye başlayacak.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  Ankara Uluslararası Film Festivali Jüri Başkanı Onur Ünlü Oldu!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Victoria Döneminin Aynası: Charles Dickens

İngiliz edebiyatı denince ilk akla gelen yazarlardan birisi Charles Dickens’dır. Çünkü, Dickens eserlerinde yaptığı sosyal analiz ve eleştirilerle döneminde iz...

Kapat