David Bowie’nin Sanat Koleksiyonu Açık Artırmayla Satılacak!

Efsane müzisyen David Bowie’nin Damien Hirst ve Jean-Michel Basquiet’e ait resim, heykel ve çeşitli tasarımlardan oluşan sanat koleksiyonu açık artırmayla satışa sunulacak.

Geçtiğimiz Ocak ayında hayatını kaybeden ünlü müzisyenin yaklaşık 400 sanat eseri ve diğer eşyaları içeren koleksiyonu, 10 gün boyunca halkın ziyaretine açık olacak. 10 günün ardından, önemli müzayede şirketlerinden Sotheby’s sanatçının koleksiyonunu açık artırmaya sunacak.

Bowie’nin koleksiyonunda yer alan eserlerin maddi değerleri 300 sterlin ile 3.5 milyon sterlin arası değişecek. Koleksiyonun en pahalı parçası ise 2.5- 3.5 milyon sterlin değer biçilen Jean-Michel Basquiat’a ait 1984 yapımı ‘Air Power’ adlı tablo olacak.

Küratörlüğünü Beth Greenacre’in üstlendiği sergide, Bowie’ye yakın isimlerden oyun yazarı Enda Walsh ve roman yazarı William Boyd yaptıkları konuşmalarla katılım gösterecekler.

bowie-koleksiyon-2

bowie-koleksiyon-3

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Japonya’ya Gitme İsteği Uyandıran 20 Fotoğraf

Büyüleyici fotoğrafların sahibi Japonyalı fotoğrafçı Takashi Yasui, bizlere Japonya'nın antik başkenti Kyoto'nun güzelliğinin yanı sıra Osaka ve Tokyo gibi diğer kentlerinin de güzelliğini gösteriyor....

Kapat