David Bowie’nin Son Yılları Belgesel Haline Getiriliyor!

Ocak 2016 yılında hayatını kaybeden ünlü müzisyen ve oyuncu David Bowie’nin hayatının son beş yılı BBC tarafından belgesel haline getiriliyor.

İngiliz müzisyenin 70. yılı şerefine hazırlanacak olan belgeselin yönetmenliğini Francis Whately üstleniyor. Bowie’nin hayatının son dönemlerine odaklanacak olan belgesel, İngiliz televizyon kanalı BBC tarafından 8 ocak 2017 tarihinde, Bowie’nin 70. yaş gününde tamamlanmış olacak.

Belgeselin yönetmenliğini üstlenen Francis Whately, 2013 yılında yine David Bowie’nin hayatını anlatan David Bowie: Few Years adlı bir belgesel film çekmişti. Şimdi ise Bowie’nin son beş yılına odaklanacak olan Whatley, belgeselde Bowie’nin The Next Day ve Blackstar albümleri ile Londra’daki Lazarus müzikaline yer verecek. David Bowie’nin 70. yaş gününde yayımlanacak olan belgesel, David Bowie: The Last Five Years adını taşıyacak.

david-bowie-bes-yyil

david-bowie

bowie

 

 

 

 

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
SÜRÜNGEN DEVRİNİN SONU: KRETASE/TERSİYER TOPLU YOK OLUŞU

Kretasenin sonlarında, sürüngenler 200 milyon yıldır yeryüzünün baskın omurgalı grubu olarak hem yaygınlıklarının hem de çeşitliliklerinin doruğundaydı. Dinozorların başı çektiği...

Kapat